Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noční cvičení Dlažov 2014

Vše klaplo na jedničku

Tak jsme se zúčastnili nočního taktického cvičení a následného zdravotnického školení první pomoci.

Vše začalo v pátek 17.10.2014 od 18 hod v kulturním domě v  Běhařově, zde jsme  podrobně probrali způsob a místo zásahu, cílem bylo dopravit vodu z Dlažovského koupaliště na vyhlídkovou věž u sv. Markéty. Rozdělili jsme si jednotlivé úseky a určili, co kdo bude dělat. Zhruba v 20:00 hod začala pratická část, vše běželo  bez problémů, jen jedna cisterna nemohla, vzhledem k předchozímu intenzivnímu dešti, vyjet, ale s pomocí traktorů se vše napravilo. Za hodinu bylo nataženo dopravní vedení v délce 1500 m  a začalo jeho postupné zavodňování. Vše se povedlo a na vyhlídkově věži se ve světle reflektoru objevily dva proudy vody jako symbol dosažení cíle taktického cvičení. Celé vedení mělo výškové převýšení 150 m. O půlnoci jsme byly opět v Běhařově,kde jsme u zasloužené večeře provedli vyhodnocení.

Druhý den proběhlo školení zdravotnicí, jak správně poskytnout první pomoc při tepenném krvácení a zástavě srdeční činnosti a dechu. Byly nám předvedeny moderní defibrilátory a všichni jsme si vyzkoušeli vlastnoručně másáž srdce a dýchání z úst do úst. Pak nám předvedl profesionální hasič několik pomůcek, které používají při záchraně osob při dopravních nehodách.

Celé toto cvičení bylo velice přínosné a nezbývá než poděkovat organizátorům za vynikající práci.

Foto a článek v Domažlickém deníku

 
 Počasí


Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 545351
Měsíc: 5624
Den: 135