Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školení požárního družstva Orlovice

23.10 - 24.10.2015

V pátek 23.10. od 20:00 a v sobotu 24.10. od 8:00 hod proběhlo opět školení zásahových jednotek, tentokrát na Orlovici. Dojezd účastníků byl od 18:30 - 19:00 hod. Jednalo o akci okrsku Pocinovice a my jsme zde byli jako hosté. Námětem tohoto cvičení bylo v pátek doplňování cisteren pomocí PS 12 z přírodního zdroje vody, jejího předávání pomocí cisteren a následného hašení dvěma proudy hadic B, vše bylo nutné nastavit tak, aby při výměně dodávacího stroje PS 12 nedošlo k přerušení hašení. Toto bylo vždy bez problému dodrženo. Následovalo  promítání ukázek ze zásahů profesionálů u autonehod, dále zopakování nejdůležitějších pravidel pro zásahové jednotky. V sobotu bylo  školení zdravovědy, kde jsme si vyzkoušeli prakticky masáž srdce na figuríně a dále nám bylo předvedeno na figurantovi, jak ošetřit zraněného při poranění krční tepny, pneumotoraxu, poranění dutiny břišní a jak se zachovat při záchvatu epileptika. Tímto chci poděkovat všem organizátorům za výborně připravené cvičení.

 
 Počasí


Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 544585
Měsíc: 5703
Den: 241